Inauguracja rozgrywek w zespole kobiet

Okres przygotowawczy dla całej sekcji kobiecej był bardzo pracowity. Wszystkie trzy zespoły rozpoczęły treningi już od stycznia.

Od początku roku formę szlifowały bramkarki, którymi zajmuje się trener Paweł Porzucek. Ważnym elementem przygotowań dla reszty zawodniczek był wyjazd na obóz przygotowawczy do Zwierzyńca, w którym uczestniczyły wszystkie nasze żeńskie grupy. Po powrocie przystąpiliśmy do pierwszych gier sparingowych. Jako pierwsze swoje mecze rozegrały nasze najmłodsze dziewczęta, urodzone w 2003 roku, które udały sięna zawody do Wierzchowisk. Podopieczne Katarzyny Knap wzięły też udział w turnieju rozgrywanym w Łęcznej.

Dziewczęta z roczników 19999-2001, których opiekunem jest Jakub Knap, rozgrywały gry wewnętrzne z drużyną seniorek oraz zasilały pierwszy zespół w sparingach. Większość dziewcząt tego rocznika rozgrywała też dodatkowe mecze w kadrze województwa lubelskiego. Nasz pierwszy zespół, prowadzony przez trenera Piotra Rodaka, dobrze spisał się w meczach towarzyskich. Pierwszym przeciwnikiem był zespół MUKS Kraśnik, który uległ naszym dziewczętom 8:1. Kolejny rywal to występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej AZS PWSZ Biała Podlaska. Zawody zakończyły się remisem 1:1. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania był fakt, że kilka wychowanek Widoku reprezentuje obecnie barwy AZS. Następnym przeciwnikiem był zespół Stali Poniatowa, który uległ naszym seniorkom 7:1. Przed nami jeszcze jeden sprawdzian - w najbliższą sobotę o godz. 13:00 przy ul. Krochmalnej, Widok podejmie LKS Wierzchowiska.

Inauguracja rozgrywek I ligi kobiet nastąpi 1 kwietnia, kiedy do Lublina przyjedzie Sokół Kolbuszowa. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30. Juniorki, po awansie do najlepszej szesnastki w Polsce, czeka turniej półfinału Mistrzostw Polski U-15, którego w tym roku jesteśmy gospodarzem. Zawody odbędą się 7 kwietnia na ul. Krochmalnej. Z kolei nasze najmłodsze podopieczne cały czas uczestniczą w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodziczek.

Cała sekcja kobieca po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym z optymizmem patrzy na zbliżającą się rundę wiosenną.

Jakub Knap