Historia

Początki historii klubu sięgają września 2001 roku. Wtedy z inicjatywy Tomasza Bieleckiego i Piotra Matuszkiewicza powstała przy Szkole Podstawowej nr 51 sekcja piłki nożnej.

Początki nie były łatwe. Brak odpowiedniej bazy sportowej w postaci boiska oraz hali nie ułatwiały pracy, rekompensowane były jednak przez pasję i zaangażowanie trenerów. Zajęcia w okresie letnim odbywały się w osiedlowym wąwozie oraz na mniejszych boiskach pośród bloków, a zimą przenoszone były do zastępczych pomieszczeń w podziemiach szkoły, gdzie pierwsi zawodnicy zamiast tyczki slalomowe mijali filary na środku sali. W pierwszym naborze utworzono grupy rocznika 1993 (trener Cezary Guściora) oraz roczników 1994/1995 (trenerzy Bielecki i Matuszkiewicz). Chłopcy byli uczniami klas „0”, „I” i „II”. Pracę rozpoczęto także z klasach „III”, „IV” oraz „V”, niestety po niespełna roku te grupy przestały istnieć.

Po sześciu miesiącach działalności sekcji postanowiono przekształcić ją w uczniowski klub sportowy. Zebranie założycielskie UKS „Widok” SP 51 odbyło się 21 stycznia 2002 roku. Wzięli w nim udział rodzice, dyrekcja oraz zainteresowani nauczyciele szkoły. Kwestiami formalnymi związanymi z rejestracją Klubu zajęli się Tomasz Bielecki i Piotr Matuszkiewicz.15 marca 2002 roku klub został wpisany do ewidencji UKS Prezydenta Miasta Lublina pod numerem 49. Pierwsze Walne Zebranie Wyborcze odbyło się na początku maja. Wybrane władze klubu prezentowały się następująco:

• Prezes: Marianna Olszańska,
  • Wiceprezes Piotr Matuszkiewicz,
  • Sekretarz: Tomasz Bielecki,
  • Członkowie zarządu: Jerzy Oniszko, Rafał Dobrowolski,
  • Komisja rewizyjna: Anna Iskra, Mirosław Kozieł, Krzysztof Ostrowski.

Zaangażowanie trenerów, rodziców oraz samych zawodników sprawiło, że do klubu zaczęło garnąć się coraz więcej dzieci. Z roku na rok powstawały kolejne grupy, które uczestniczyły w turniejach, rozgrywkach ligowych, a także obozach sportowych organizowanych podczas ferii zimowych i wakacji letnich.

Po Mariannie Olszańskiej funkcję prezesa klubu objął Tomasz Bielecki, który swoją funkcję pełnił blisko dekadę. Ogrom pracy i serce włożone w rozwój klubu sprawiły, że dziś w zajęciach prowadzonych przez UKS bierze udział ponad 400 dziewcząt i chłopców. W klubie zatrudnionych jest 13 trenerów, którzy prowadzą zajęcia w 15 grupach.

Z upływem czasu poprawiała się baza sportowa, która wykorzystywana jest do prowadzenia zajęć. Szczególną chlubą jest dla nas, że doczekaliśmy się licznych reprezentantów województwa lubelskiego we wszystkich kategoriach wiekowych, jak również reprezentantów Polski. W konsultacjach szkoleniowych oraz meczach międzypaństwowych uczestniczyli: Piotr Piekarski, Patryk Mazurek, Mateusz Krawczak, Łukasz Włodarczyk, Paweł Koleniec, Bartłomiej Powałka, Urszula Wasil, Monika Wasil, Agata Guściora, Magda Petelska.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi wielu wspaniałych ludzi, możemy dziś śmiało powiedzieć, że jesteśmy jedną z najlepszych i najszybciej rozwijających się szkółek piłkarskich nie tylko w Lublinie, ale w całym województwie.