Inauguracja cyklu turniejów na 15-lecie klubu!

W niedzielę 15 stycznia br. odbył się pierwszy turniej halowej piłki nożnej, który zainaugurował cały cykl turniejów na 15-lecie naszego klubu. Jako pierwsi do walki stanęli młodzi zawodnicy z rocznika 2006, którzy w minioną niedzielę rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w hali Zespołu Szkół w Piaskach. W zawodach udział wzięło 12 zespołów, które reprezentowały 10 różnych drużyn z terenu naszego województwa. Organizatorzy podzielili zgłoszone do rozgrywek kluby na trzy, cztero-zespołowe grupy. Rywalizacja na hali toczyła się po 6 zawodników (5+bramkarz), a jeden mecz trwał 12 minut bez przerwy. Pierwsze dwa mecze naszych zespołów to niestety porażka i remis. Zespół Widok Lublin II po zaciętym boju do ostatniej minuty musiał niestety uznać wyższość rywali z Brazilian Soccer Schools i ostatecznie przegrał 2:1, natomiast Widok Lublin I  po całkowitej dominacji nad przeciwnikami, bezbramkowo zremisował z Avią Świdnik II. Kolejne mecze naszych drużyn przyniosły dwa zwycięstwa, najpierw drużyna Widok II wygrała 2:1 z Akademią Footbolisty Głusk, a Widok I bez większych problemów pokonał 2:0 UKS Dys. Ostatnie mecze w grupie drużyn Widoku to zwycięstwo drugiego zespołu nad Niedźwiadkiem Chełm, 1:0 dzięki bramce strzelonej w ostatniej minucie meczu z rzutu karnego przez Jakuba Duńskiego, oraz pechowa porażka 1:0 pierwszej drużyny z Victorią Parczew. W ostatecznym rozrachunku Widok jeden zakończył rozgrywki grupowe na 3 miejscu przez co rywalizował o miejsca 7-9, natomiast Widok II - stanął przed szansą o grę w finałowej trójce, musiał tylko pokonać zespół Orląt z Radzynia Podlaskiego w półfinałach. Na nieszczęście drużyna z Radzynia była dobrze dysponowana tego dnia i dosyć szybko strzeliła naszym zawodnikom dwie bramki. W końcówce udało się zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą Piotra Krzyszczaka, ale na więcej bramek zabrakło już czasu. Nasi młodzi piłkarze po porażce w kolejnej fazie przystąpili do gry o miejsca 4-6. Ostatecznie Zawodnicy Widoku Lublin po dobrej grze choć ze zmiennym szczęściem zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce w turnieju. Na osłodę turnieju pozostaje fakt, iż nasz zawodnik - Sebastian Koziej został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju. Cały turniej został oceniony przez drużyny przyjezdne bardzo dobrze zarówno pod względem organizacyjnym jak i poziomu sportowego prezentowanego przez kluby. Poniżej przedstawimy komplet wyników z turnieju.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy Strzelc - Ireneusz Dmitriuk (Avia Świdnik I)

Najlepszy Bramkarz - Oliwier Ciękosz (Orlęta Radzyń Podlaski)

Najlepszy Zawodnik - Sebastian Koziej (Widok Lublin I)

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje zawodnikom za stworzone pozytywne emocje podczas meczów, a rodzicom rocznika 2006 za wzorową organizację turnieju!